Черепахи у Балтійському морі не живуть. Та неофіційним символом Юрмали є саме черепаха — бо ж вона символізує стабільність та добробут, якого так прагнуть як мешканці Юрмали, так і його гості.
Відлитий у бронзі один з таких символів гостинно зустрічає курортників при вході на пляж Майорі.

Юрмала… Хто не чув цю назву! Люди старшого віку ностальгією пригадують відомий курорт всесоюзного масштабу, молодші асоціюють назву цього латвійського міста із музичними фестивалями, наприклад, «Нова хвиля»… Історія курортної індустрії сягає тут початку XIX століття, коли заможні мешканці Риги на вузькій смужці землі між морем та річкою Лієлупе, що поросла лісом, відкрили чудові пляжі з білим кварцевим піском, цілюще повітря та чудові умови для відпочинку. Та місцевість була дикою, лише де-не-де зустрічались рибальські хатинки… Саме їх почали знімати на літо мешканці Риги, бо краса узмор’я переважувала повну відсутність будь-яких побутових умов, навіть звичних для тих часів, наприклад, переважна більшість рибальських хатинок не мала димоходу, тож дим з печі виходив через двері та вікна — помешкання опалювались «по-чорному»…

До речі, одним із фундаторів туризму на Ризьке узмор’я став російський генерал Барклай де Толлі — один з героїв Вітчизняної війни 1812 року. Майбутній генерал-фельдмаршал народився у Курляндському герцогстві (так тоді називали Латвію) в німецькій дворянській родині, тож добре знав, чого варте морське узбережжя неподалік від Риги. Невдовзі місцеві мешканці, а також заможні жителі Риги стали зводити будинки спеціально для літнього відпочинку — дачі, й у такий спосіб до середини XIX століття на Ризькому узмор’ї утворилося намисто дачних селищ.

Як не дивно, місто Юрмала (принаймні, таке, як сьогодні) веде свою історію лише з 1959 року — тоді Верховна Рада Латвійської РСР ухвалила рішення про створення спеціалізованого курортного міста, яке так і назвали: Юрмала, тобто латиською — Морський курорт.

Щоправда, 1920 року уряд Латвійської Республіки об’єднав курортні селища у місто, яке назвали Рігас юрмала (тобто Морський курорт на Ризькому узмор’ї), проте назва не прижилась. Після закінчення II Світової війни, у 1946 році, курортні селища приєднали до Риги як окремий район. Відстань між Ригою та Юрмалою -25 км, дістатись сюди можна електричкою, автобусом чи власним автомобілем, а у сезон — ще й морським трамвайчиком.

Перевод на украинский язык осуществлен бюро переводов Киева.